Jelínek Antonín Domáci med Kvetový 980g.

4 hodnotenie

MED Kvetový od včelára Antonína Jelínka z Dětkovice. Med pochádza z oblasti Veľkého Košíře, ktorý je výrazným vrchom v geomorfologickom podcelku Bouzovska vrchovina - najjužnejšom to podcelku Zábřežská vrchovina.

Prečítať viac
Bez lepku
Bez přidaného cukru
Bez éčok
Bez palmového oleje
-11%
9,99 €
8,91 € s DPH
9,09 € / kg
Grizlíci před vámi už všechno snědli
Dočasne nedostupné
Zákaznícka linka a pomoc s nákupom
0948 787 282 (Po-Pia 8:00 - 16:30)
Doprava a platba
Doprava od 2,99 € (Zásielkovňa)
Zásielkovňa 2,99 €
Kuriér IN-Time 4,99 €
Slovenská pošta Kuriér na adresu 3,99 €
Dobierka 0,99 €
Až 10% zľavy pre registrovaných
Darčeky a vzorky k nákupu zdarma
Cez 20 výdajných miest po celej ČR
ECO zabalení vašich zásielok

MED Kvetový 1000g

od včelára Antonína Jelínka z Dětkovice. Med pochádza z oblasti Veľkého Košíře, ktorý je výrazným vrchom v geomorfologickom podcelku Bouzovska vrchovina - najjužnejšom to podcelku Zábřežská vrchovina.

Včielky tam majú pokoj a čistý vzduch, preto je náš MED tak dobrý.

Med je hustá sladká a lepkavá kvapalina, vytváraná včelami (prípadne i iným hmyzom) zberom a zahusťovaním sladkých štiav - predovšetkým nektáru z kvetov (tzv. Med kvetový) a výlučkov hmyzu (tzv. Medovica), ktorú vylučujú napríklad vošky. Zberom a pretvorením medovica vzniká medovicový med čiže lesný med. [1] Tmavosť lesného medu je spôsobená farbivami obsiahnutými v miazge lesných drevín.

Mnoho ľudí sa pozerá na med - jeden z hlavných produktov včiel ako na obyčajnú príjemnú sladkosť. Aj keď v dnešnej dobe máme veľa cenných a na vedeckom základe postavených poznatkov o mede a jeho vzťahu k fyziológii výživy ak ochrane zdravia človeka vôbec, nedokázali sme doteraz znížiť vysokú spotrebu repného cukru, ktorá sa pohybuje v Čechách okolo 40 kg na osobu a rok. Spotreba medu je v porovnaní s okolitými štátmi v našej republike veľmi malá, ba najnižšie - asi 25 dkg na osobu za rok. Táto bilancia nás vedie k zamysleniu. Je potrebné zvážiť dôsledky nadmerného preťaženia ľudského organizmu pri štiepení disacharidov repného cukru, a to nielen vzhľadom k zaťaženiu enzymatickej činnosti pri asimilácii tejto chemickej zlúčeniny, ale aj v súvislosti s ochoreniami dneška. Fyziológovia dnes pripisujú vysokej spotrebe repného cukru značný podiel viny na vzniku a priebehu tzv. Civilizačných chorôb a považujú stúpajúca spotrebu cukru za najväčšie zlo v ľudskej výžive.

Naproti tomu včelí med obsahuje prevažne monosacharidy, glukózu - cukor hroznový a fruktózu - cukor ovocný, v rôznom množstve a pomere podľa zdrojov včelí pastvy. Týchto jednoduchých cukrov organizmus človeka takmer bezpracne a bez enzymatické záťaže využíva; premenu cukrov v celom chemickom kolobehu obstarávajú včely.

Ďalej med obsahuje:

 

 • dextrínu
 • oligosacharidy, čo sú cukry, skladajúci sa z viac ako dvoch až desiatich jednoduchých cukrov
 • vodu
 • bielkoviny, ktorých je v mede 0,1 - 0,5%. Ich obsah je rôzny podľa pôvodu medu.
 • enzýmy
 • inhibín
 • vitamíny A, B1, B2, B6, B12, C, D, H, K, E, P
 • vonné látky
 • farbivá - karotén,
 • flavóny
 • peľové zrnká
 • rôzne minerálne látky: vápnik, fosfor, draslík, sodík, chlór, síra, horčík, železo, kremík, mangán a i.
 • včelí materskú kašičku
 • voľné organické kyseliny
 • aminokyseliny

 

Med je nielen vynikajúcou potravinou, ale aj pomocným liekom na mnohé choroby.

Používa sa pri liečbe chorôb:

 

 • srdce,
 • pečene,
 • žalúdka,
 • čriev,
 • obličiek,
 • močového ústrojenstva,
 • chrípkových ochorení,
 • čierneho kašľa,
 • tuberkulózy pľúc.
 • Požívaním medu sa tiež rozširujú krvné cievy, čo je dôležité pri liečbe vysokého krvného tlaku.

 

Tiež sa odporúča prikladať med na rany a popáleniny. V plastickej chirurgii pri transplantácii kože zistili, že rany sa rýchlejšie a bez komplikácií hoja, keď pacient dostáva stravu doplnenú medom. Med je účinnou látkou pri otravách, hlavne hubami, pretože krv otrávených stráca najväčšiu časť glukózy, ktorá sa vhodne nahrádza medom. Medom podávaným pred spaním sa mierni nervová vyčerpanosť a lieči nespavosť. Z tohto dôvodu používame na sladenie pokrmov výhradne včelí med, a to domáce priamo od včelárov, nie však z obchodu, kde je spracovaním aj skladovaním znehodnotený.

Med nesmie byť zahriaty na teplotu vyššiu ako 46 ° C, inak stráca väčšinu vitamínov a enzýmov, taký med je už nestráviteľný pre naše telo, je bezcenný.

Med je cennou potravinou vo výžive detí. Ideálne sa v ňom dopĺňajú vlastnosti liečebného a výživného charakteru. Med, hlavne tmavý, svojím obsahom železa a medi zvyšuje obsah krvného farbiva (hemoglobínu) a podporuje tvorbu krvi. Má veľký vplyv na rast a prírastky.

Mnohí vedci vykonávali rôzne výskumy. Napr. Wetzel na základe dôsledných lekárskych pozorovaní dokázal, že vitamín B12 nachádzajúci sa v mede a podávaný v dávkach 10 mikrogramov deťom slabého vzrastu prispel k rastu, fyzickej sile, zvyšovanie hmotnosti a na povzbudenie chuti do jedla. Dorval (Montreal - Kanada) robil mnohé pokusy s požívaním medu u detí. U anemických a telesne slabých detí zistil po podávaní 30 g medu denne zvýšenú hladinu hemoglobínu o 8 až 25% a zvýšenie hmotnosti o 2 až 6 kg. Tieto výsledky pripisoval okrem cukru obsahu minerálnych látok, železa, vápnika, fosforu a enzýmov nachádzajúcich sa v mede. Damede zistil priaznivé účinky medu, hlavne u malých detí pri podráždeniach a žalúdočno črevných zápaloch.

Priemerné hodnotenie
4,75
hodnotilo 4 užívateľov
5
4
3
2
1
Priemerné hodnotenie
4,75
hodnotilo 4 užívateľov
5
4
3
2
1
31.10.2018

velká spokojenost,velmi jemný a chutově vynikající med

13.01.2019

Med je spíš pastový, ale cestoval v zimě, tak to je možná tím. Chuťově je výborný.

14.11.2018

05.11.2018

Načítání produktů
© 2014–2021 GRIZLY.cz - všetky práva vyhradené
Vytvorilo FEO

Som tu nový/á

ZÍSKATE VÝHODY

Až 10% zľavy na každý nákup
Čím viac nakúpite, tým väčšiu zľavu na všetky nákupy dostanete.
Darčeky k narodeninám
Každý rok Vás potešia narodeninové zľavy alebo poukazy na chutné prekvapenie.
Väčšie nákupy e-stravnými lístkami
Nazbierate si ľubovoľný počet bodov na účet a zaplatíte nimi aj väčšie nákupy.
Prehľad o akciách a súťažiach
Už vám neutečú špeciálne akcie a navyše získate zdravú inšpiráciu do e-mailu.
Oslovenie

Vaše osobní údaje zpracováváme s cílem přizpůsobit naše poskytované služby Vašim individuálním potřebám. Využíváme primárně elektronické marketingové kanály, kde data analyzujeme a vyhodnocujeme relevantní výsledky. Údaje předáváme k analýze i třetím stranám ( např.: IBM, Stormware, Acomware, Seznam, Google, Netstep). Jedná se o marketingové a analytické agentury. Osobní údaje můžeme zpracovávat po dobu 36 měsíců od jejich udělení. Souhlas je dobrovolný a máte právo na opravu a výmaz osobních údajů, stejně tak i kontrolu těchto údajů naší společností.

Všeobecné podmínky

Kliknutím na "Vytvoriť účet" súhlasíte s Obchodnými podmienkami a se Spracovaním osobných údajov.
Chránené službou reCaptcha od Google | Ochrana súkromia | Zmluvné podmienky