Solgar VÁPNIK HORČÍK plus BÓR 100 tabliet

Minerály, vápnik, horčík sú dôležité pre zdravé kosti a nervy. Táto kombinácia minerálov je vhodná najmä pre prevenciu osteoporózy.
Bez lepku
Bez přidaného cukru
Bez éček
Výrobca: Solgar
Kód produktu: svhb100
Vaša cena s DPH 11,30 €
Grizlici pred Vami už všetko zjedli
Na dotaz

Produkt čoskoro naskladníme. Môžeme vám o tom zaslať upozornenia.

Solgar VÁPNIK HORČÍK plus BÓR 100 tabliet

Vápnik - calcium

Vápnik je najviac sa vyskytujúci esenciálny minerál v ľudskom tele. 99% je lokalizované v kostiach a zuboch. Vápnik je potrebný pre vývoj kostí a zubov, pre krvnú zrážanlivosť, prenášanie signálov medzi nervovými bunkami a pre sťahovanie svalov. Najviac je známa dôležitá úloha vápnika pri prevencii osteoporózy.

Vápnik tiež hrá úlohu pri znižovaní krvného tlaku. Pri nízkom príjme vápnika sa zvyšuje hladina parathormónu (hormónu prištítnych teliesok), čo je spájané s vývojom vysokého krvného tlaku. Príjem vápnika má tiež znižovať výskyt ochorení srdca a ciev u žien po prechode.

Vápnik redukuje vstrebávanie oxalátov, látok nachádzajúcich sa v niektorých druhoch potravín a tým znižuje riziko vzniku obličkových kameňov. Avšak ľudia, ktorí prekonali obličkovou koliku, by užívanie doplnkov s vápnikom mali konzultovať s lekárom, pretože u niektorých jedincov, ktorí absorbujú príliš veľa vápnika, sa môže zvýšiť riziko vzniku obličkových kameňov.

Vápnik tiež pravdepodobne viaže určité tuky a cholesterol v tráviacom trakte. Snáď preto niektorí vedci tvrdia, že vápnik môže znižovať hladinu cholesterolu.

Štúdie na zvieratách potvrdili úlohu vápnika pri vývoji samičích vajíčok. Hoci úloha vápnika je nejasná, niektorí výskumníci špekulujú, že budúce výskumy preukážu užití vápnika pri syndróme polycystických vaječníkov.

Vďaka rozličným mechanizmom môže vápnik hrať úlohu pri prevencii rakoviny hrubého čreva.

Varovanie: Užívanie doplnkov stravy s vápnikom by sa mali vyvarovať pacienti s rakovinou prostaty!

zdroje vápnika

Mliečne výrobky, sardinky, konzervovaný losos, zelená listová zelenina, tofu.

 
 

 

 

 

Tri tablety denne s vodou či s džúsom s jedlom alebo podľa rady lekára.

Experti tvrdia, že rozumná dávka je 1 mg denne. Ľudia, čo jedia pravidelne dostatočné množstvo zeleniny, ovocia a strukovín, užívajú už dvoj- až šesťnásobné množstvo bóru.

pre vegánov

 

Zloženie jednej tablety

Vápnik (karbonát, citrát, glukonát) 333 mg

Horčík (oxid, citrát, glukonát) 133 mg

Kyselina Citrónová 20 mg

Bór (citrát) 1 mg

Stearát horečnatý E470b, Kyselina stearová, hydroxypropylmetyl celulóza, rastlinný glycerol, celulózová guma, Oxid titaničitý.

 

Uživateľské recenzie

K tomuto produktu neboli pridané žiadne recenzie

© 2014–2019 GRIZLY.cz - všetky práva vyhradené
Vytvorilo FEO