Solgar Vitamín B12 50 tablet

Vitamín B12 500μg je dôležitý predovšetkým pre krvotvorbu - červené krvinky a podporuje správne funkcie nervového systému. Užíva sa iba 1 kapsula za 7 až 10 dní
Bez lepku
Bez přidaného cukru
Bez éček
Výrobca: Solgar
Kód produktu: sb12/50
Pôvodná cena 11,60 €
Vaša cena s DPH 11,20 €
Grizlici pred Vami už všetko zjedli
Dočasne nedostupné
Doprava od 2,99 € (Zásielkovňa)
Zásielkovňa (Platba kartou on-line) 2,99 €
Zásielkovňa (Platba vopred) 2,99 €
Zásielkovňa (dobierka) 3,98 €
Kuriér IN-Time (Platba kartou on-line) 4,99 €
Kuriér IN-Time (Platba vopred) 4,99 €
Kuriér IN-Time (dobierka) 5,98 €
Slovenská pošta Kuriér na adresu (Platba kartou on-line) 3,99 €
Slovenská pošta Kuriér na adresu (Platba vopred) 3,99 €
Slovenská pošta Kuriér na adresu (dobierka) 4,98 €

Produkt čoskoro naskladníme. Môžeme vám o tom zaslať upozornenia.

Solgar Vitamín B12 50 tablet

Esenciálne koenzým a darcu metylovej skupiny

Vo svojich aktívnych koenzymových forma, methylkobalamin a adenosylkobalamin, je B12 potrebný pre metabolizmus bielkovín, tukov a cukrov. Aktívny vitamín B12 je jedným z najúčinnejších darcov metylovej skupiny, zložky potrebné pre tvorbu a obnovu množstvo základných látok v tele, vrátane chemických prenášačov v mozgu (neurotransmiterov) a aminokyseliny metionín (recyklácia metionínu vedie k zníženiu deštruktívneho homocysteínu) .Replikace DNA a teda aj správne delenie buniek, je tiež závislé od vitamínu B12.

krvotvorba

Úloha vitamínu B12 pri replikácii DNA je dôležitá najmä pri produkcii zdravých červených krviniek (roznáša kyslík po tele) a hemoglobínu. Bez dostatočného množstva vitamínu B12 sa červené krvinky zväčšujú a nedostatočne dozrievajú, čo vedie k potenciálne nebezpečnému ochorenie zvanému zhubnej (megaloblastická) anémia (chudokrvnosť).

nervové funkcie

Vitamín B12 je potrebný pre tvorbu fosfolipidov bunkových membrán (dôležité pre správny prenos nervových vzruchov) a myelínových puzdier (ktoré kryjú a chránia nervové bunky a zrýchľujú vedenia nervových vzruchov.

Nepriaznivé neurologické dôsledky deficitu vitamínu B12 sú rozsiahle od ojedinelých symptómov (napr. Znížená citlivosť a brnenie) až po degeneratívne ochorenia ako je roztrúsená skleróza, ktorá je spojená s nervovou de-myelinizácie. Vysoké dávky vitamínu B12 (najmä vo forme koenzýmu) majú využitie pri liečbe istých degeneratívnych procesov pri roztrúsenej skleróze a diabetickej neuropatii.

Upozornenie: Neurologické poškodenie spôsobené dlhodobým nedostatkom vitamínu B12 môže byť ireverzibilné (nezvratné). Je životne dôležité zabezpečiť dostatočný príjem, zvlášť kvôli tomu, že známky deficitu sa nemusia po niekoľko rokov prejaviť.

Mentálne funkcie a emocionálne zdravie

Priaznivý vplyv príjmu vitamínu B12 na mentálne funkcie a emočné zdravie je daný jeho rolou pri syntéze mastných kyselín, vplyvu na zdravie nervových buniek a donácie metylovej skupiny. Ako už bolo uvedené, B12 darcovstvom metylovej skupiny urýchľuje výrobu a recykláciu mozgových prenášačov (neurotransmiterov), ktoré sú zodpovedné za pamäť, mentálnu jasnosť a bdelosť, náladu a ďalšie procesy). Nedostatok vitamínu B12 spôsobiť depresiu a mnoho symptómov mentálneho poklesu (podobne manifestovaných ako Alzheimerova choroba). Zvýšený homocysteín, ktorý môže byť znížený dodávaním vitamínu B12 sa ukázal ako hlavný faktor pri vzniku Alzheimerovej choroby. Vedecký výskum vykonaný na starších pacientoch so zníženými mentálnymi funkciami spôsobenými nedostatočným príjmom vitamínu B12 upozornil na nutnosť včasného zistenia nedostatku. Napríklad jedna štúdia preukázala, že iba tí, ktorí trpeli nedostatkom menej ako 1 rok, môžu pocítiť zlepšenie pri suplementácii vitamínom B12.

Zdravie srdca a ciev

Zvýšený homocysteín je tiež hlavným rizikovým faktorom pri vývoji aterosklerózy, primárne poruchy pri vzniku ochorenia ciev a srdca. B12 spoločne s kyselinou listovou (tiež donor metylovej skupiny) a vitamínom B6 môžu pomôcť ochrániť múru cievnych kapilár urýchlením premeny homocysteínu späť na aminokyselinu metionín (B12 a kyselina listová) a metabolizovaním homocysteínu na cystathioonin a cysteín (B6).

Jedna kapsula za 10 dní s jedlom alebo podľa rady lekára.

Zloženie jednej kapsule: Vitamín B12 (ako kyanokobalamín) 500ug Plnidlo mikrokryštalická celulóza, protihrudkujúce látky stearát horečnatý E 470b (rastlinného pôvodu), oxid kremičitý, hydroxypropylmethyl celulóza (kapsule).

Uživateľské recenzie

31. 10. 2018 04:46

23. 8. 2020 10:43

11. 4. 2020 14:05

1. 5. 2020 08:56
© 2014–2020 GRIZLY.cz - všetky práva vyhradené
Vytvorilo FEO