Solgar Ester-C Plus 500 mg 50 tabliet

6 hodnotenie

Ester-C je revolučná forma vitamínu C. Je lepšie absorbovaný bunkami. Významný antioxidant. Zlepšuje odolnosť organizmus proti infekciám. Ester-C je PH neutrálna a nespôsobuje podráždenie žalúdka.

Prečítať viac
Vegan
Bez lepku
Bez přidaného cukru
Bez éčok
16,90 € s DPH
0,34 € / tableta
Grizlici pred Vami už všetko zjedli
Dočasne nedostupné
Zákaznícka linka a pomoc s nákupom
0948 787 282 (Po-Pia 7:00 - 17:00)
Doprava a platba
Doprava od 2,49 € (Slovenská pošta - Výdajné miesto)
Slovenská pošta - Výdajné miesto 2,49 €
Zásielkovňa 2,89 €
SPS Parcelshop 2,89 €
Slovenská pošta - Kuriér na adresu 3,69 €
Slovenská pošta - Kuriér na adresu 2,99 €
Zásielkovňa - doručenie na adresu 3,69 €
Doručenie kuriérom SPS 3,69 €
Individuálna doprava 49,99 €
Dobierka 0.99 - 1,99 €
Premium výhody
pre verných zákazníkov
Darčeky a vzorky k nákupu zdarma
Cez 4 000 výdajných miest po celej ČR
ECO zabalení vašich zásielok

Solgar Ester-C Plus 500mg 50 tablet

Vitamín C je potrebný pre produkciu veľkého počtu nepostrádateľných súčastí tela, ako napr. Kolagén, rozličné enzýmy a adrenálnej hormóny (to má súvislosť s proti stresovým účinkom vitamín C). Je tiež nevyhnutný pre metabolizmus aminokyselín, prenášačov mozgových vzruchov (neurotransmiterov), cholesterolu, kyseliny listovej a železa. Značný nedostatok vitamínu C vedie ku skorbutu, ktoré sa prejavujú symptómy súvisiacimi s nedostatočnou tvorbou kolagénu.

Vitamín c je primárny antioxidant vo vodnom prostredí tela a neutralizuje deštruktívne voľné radikály ako hydroxylové radikály (najsilnejšie radikály) a Hydroperoxidové radikály (ktoré ničia lipidy). Vitamín C chráni krvné tuky a cholesterol pred oxidačným poškodením a recykluje oxidovaný vitamín E späť do aktívnej formy. Vitamín C pôsobí spoločne s antioxidantnými enzýmami ako glutatión peroxidáza, superoxid dismutasa (SOD) a kataláza a pomáha chrániť voľné železo a meď pred oxidáciou (ak nie sú chránené, oxidujú krvné tuky a cholesterol a poškodzujú DNA). Suplementácia vitamínom C značne zvyšuje hladinu potentného antioxidantu glutatiónu (GSH).

Schopnosť vitamínu C recyklovať oxidovaný vitamín E a pomáhať pri neutralizácii hydroperoxidových radikálov poskytuje silnú ochranu pred ochorením srdca a ciev. Hydroperoxidové radikály znižujú hladinu vitamínu E a oxidujú LDL (zlý) cholesterol a krvné tuky (čo je potenciálny spúšťací faktor pre tvorbu aterosklerotických plátov v cievach). Vitamín C tiež zabraňuje akumulácii lipoproteínu A v postihnutých cievach (lipoproteínu A nosia a zhromažďuje cholesterol v tepnách a zabraňuje rozpúšťanie krvných zrazenín). Vytváranie plátov sa urýchľuje, ak sa stretáva LDL cholesterol s lipoproteínom A. Našťastie vitamín C zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu (HDL), ktorý zrýchľuje odvod LDL cholesterolu z tepien. Dodávanie vitamínu C môže znížiť aj celkový cholesterol a krvný tlak, vyššie dávky C vitamínu sú spájané s nízkou hladinou tukov. Cukrovka je veľkým rizikovým faktorom ochorenia srdca a ciev vzhľadom k vysokému počtu glykácií, poškodenie spôsobených väzbou cukru na telesné proteíny. Medzi iným môže glykácia poškodiť integritu ciev a narušiť mechanizmus, ktorý kontroluje produkciu cholesterolu v pečeni. Suplementácia vitamínom C významne znižuje glykaciu.

Bolo preukázané, že podávanie vitamínu C zvyšuje funkcie bielych krviniek, produkciu interferónov (imunitné proteíny, ktoré chránia bunky pred vonkajšou inváziou) a protilátok. Hladina vitamínu C v krvi býva počas infekcie nedostatočná. Vedci venovali veľkú pozornosť vplyvu vitamínu C na vírusy (napr. Na chrípkové vírusy). Hoci výsledky štúdií boli rozporuplné ohľadne možnosti predchádzať chrípke pravidelnou konzumáciou vitamínu C, jednoznačne sa preukázalo, že vitamín C skracuje dobu trvania chrípky a mierni symptómy. Vitamín C znižuje schopnosť vírusov prenikať tkanivami (inhibuje ich enzým hyaluronidázou) a zlepšuje stabilitu spojivových tkanív, cez ktoré sa musia vírusy dostať. Všeobecne sa dá povedať, že vírusy nedokážu prežiť v prostredí bohatom na vitamín C. Tieto vlastnosti pomáhajú vysvetliť popularitu vitamínu C v boji s infekciou a proti proliferujú abnormálnym bunkám.

Vitamín C pomáha detoxikovať či neutralizovať mnohé škodlivé látky. Napríklad vitamín C udržuje ťažké kovy v roztoku, čo umožňuje ich vylučovanie obličkami. Ťažké kovy sú produkované priemyslom a automobilovou dopravou, avšak olovo, kadmium, arzén a rádioaktívne polónium sú zastúpené aj v cigaretovom dyme. To vysvetľuje, prečo užívanie vitamínu C je tak značne doporučované fajčiarom. Vitamín C dokáže tiež liečiť otravu vanádiom. Ďalej zabraňuje premene dusičnanov a dusitanov (obsiahnuté v cigaretovom dyme, znečistenie ovzdušia a konzervovanom mäse) na bunky poškodzujúce nitrozamíny. Ak sú už bunky poškodené, vitamín c môže pomôcť chrániť pred ich abnormálnym množením a proliferáciou.

Vzhľadom k úlohe v syntéze kolagénu je vitamín C nevyhnutný pre integritu spojivových tkanív oka. Očné tkanivo je veľmi náchylná na poškodenie voľnými radikálmi a k ​​oxidácii, potenciálne spôsobujúce šedý zákal (kataraktu) či degeneráciu žltej škvrny (maskulárna degenerácia). Mnoho štúdií potvrdzuje úžitok vitamínu C na šedý očný zákal. Jedna štúdia hlásila, že väčšina pacientov, ktorí užívali 1000 mg vitamínu C denne, nemala ďalšie zhoršenie šedého zákalu dokonca ani po 10 rokoch. Bolo to nepochybne tiež dané tým, že vitamín C zvyšuje produkciu glutatiónu, mocného antioxiadantu v očnom tkanive. Vitamín C tiež chráni pred poškodením zraku u diabetikov (retinopatií) tým, že znižuje glykaciu (poškodenie cukrom) očného tkaniva a tiež znižuje hladinu sorbitolu, ktorý sa u diabetikov hromadí a spôsobuje stratu ochranných živín z šošovky. Predpokladá sa, že je treba minimálne 1000 mg vitamínu C denne k udržaniu potrebnej hladiny vitamínu C v očnej šošovke.

Vitamín C je potrebný pre zdravie telových spojivových tkanív (vrátane kože, krvných ciev, šliach, tráviaceho a dýchacieho systému a očí). Primárne vďaka svojej úlohe v syntéze kolagénu, odstraňovanie voľných kyslíkových radikálov, detoxikáciu, podpore imunity a tlmenie zápalových reakcií. Tieto vlastnosti opodstatňujú jeho použitia pre podporu zdravia tkanív v celom tele. Napríklad, pooperačné dodávanie vitamínu C preukázateľne znižuje dobu uzdravenia vzhľadom k urýchleniu regenerácie tkanív a redukciu zápalov.

Schopnosť vitamínu C znižovať hladinu histamínu (zápaly vyvolávajúce chemická látka, ktorá je spájaná s mnohými alergickými symptómami) z neho robí účinný prostriedok v prevencii a liečbe takých alergických stavov ako napr. Senná nádcha, ekzémy, žihľavka atď. Zdá sa, že dýchací trakt má špeciálna úžitok z vitamínu C (vitamín C chráni pľúca pred oxidom dusným, ktorý sa nachádza v znečistenom ovzduší). Napr. niekoľko štúdií preukázalo významný prospech z pravidelného podávania 1000mg-2000mg vitamínu C pri astme.

Vitamín C zvyšuje vstrebávanie železa (ktoré nepochádza z mäsa).

Pacientky s endometriózou a maternice majú ťažšie periódy, kedy sú ohrozené nedostatkom železa. Vitamín C zvyšuje vstrebávanie železa a zlepšuje krvotvorbu. Vitamín C s bioflavonoidmi zlepšuje súdržnosť stien cievnych kapilár a zmierňuje krvácanie. Jedna štúdia preukázala o 87% nižšia krvácanie pri suplementácii vitamínom C. Menštruačné kŕče a bolesti sa môžu zmierniť vzhľadom k schopnosti vitamínu C odstraňovať odpadové látky a toxíny z maternice a tlmiť zápalové reakcie a zjazvenie.

Vitamín C, najmä s bioflavonoidy, pomáha uchovať integritu kolagénu v stenách krvných ciev a redukuje ich odpoveď na stimuly, ktoré spôsobujú dilatáciu ciev a návaly horúčavy. Bolo zistené, že užívanie vitamínu C, E a vápnika znižuje počet a silu návalov.

Pokiaľ je vitamín C užívaný samostatne, nemá zrejme žiadny efekt na rannú nevoľnosť v tehotenstve. Avšak v kombinácii s vitamínom K má značný účinok. Mechanizmus účinku nie je známy, avšak štúdia preukázala, že 91% pacientok nemalo žiadne ďalšie ťažkosti. Neprekračujte však dennú dávku vitamínu K 5 mg.

Vitamín C prejavuje jemný účinok na znižovanie krvného tlaku. Zdá sa, že primárnou príčinou je schopnosť vitamínu C chelátovo viazať olovo. Vysoká hladina olova v tele má súvislosť s vysokým krvným tlakom a vitamín C dokáže olovo z organizmu odstraňovať. Štúdie preukázali, že vysoká hladina vitamínu C v krvi má je spojená s nižším krvným tlakom.

Antioxidanty sú považované za veľmi dôležité pri prevencii poškodení spermií voľnými radikálmi, ktoré spôsobuje zníženie počtu spermií a ich nízku pohyblivosť. Vysoká hladina voľných radikálov bola preukázaná u mužov, ktorý mali problémy s plodnosťou. Vitamín C tiež dokáže chrániť dôležitý genetický materiál - DNA spermií pred poškodením voľnými radikálmi. Najmä fajčiari sú ohrození poškodením spermií voľnými radikálmi. V jednej štúdii bol fajčiarom podávaný vitamín C po dobu jedného mesiaca a značne sa zvýšila kvalita ich spermií.

 

Priemerné hodnotenie
5
hodnotilo 6 užívateľov
5
4
3
2
1

Doporučené dávkovanie

Jedna tableta denne pri jedle alebo podľa rady lekára.

 

Zloženie jednej tablety:

Vitamín C (L-askorbát vápenatý) 500 mg
Citrusové flavonoidy 50 mg
Acerola 25 mg
Šípky 25 mg
Rutín 25 mg
Stearát horečnatý, kyselina stearová, hydroxypropylmetyl celulóza, oxid kremičitý, fosforečnan vápenatý.

bez:

cukru, škrobu, soli, sóje, kukurice, pšenice, lepku, kvasníc, mliečnych derivátov, umelých farbív a konzervantov. Vhodné pre: vegetariánov, vegánov.

Priemerné hodnotenie
5
hodnotilo 6 užívateľov
5
4
3
2
1
01.08.2021

24.06.2021

11.06.2021

13.05.2021

09.05.2021

Načítanie produktov
© 2014–2023 GRIZLY.cz - všetky práva vyhradené | Zásady cookies
Vytvorilo

Som tu nový/á

S PREMIUM získate:

Ikonka visačky

Výhodnejšie ceny

U vybraných TOP produktov

Ikonka náklaďáku

Doprava zadarmo

Už od 39 €

Ikonka dárku

VIP výhody

Garancia 100% spokojnosti

Chcem sa stáť Premium
Oslovenie

Vaše osobní údaje zpracováváme s cílem přizpůsobit naše poskytované služby Vašim individuálním potřebám. Využíváme primárně elektronické marketingové kanály, kde data analyzujeme a vyhodnocujeme relevantní výsledky. Údaje předáváme k analýze i třetím stranám ( např.: IBM, Stormware, Acomware, Seznam, Google, Netstep). Jedná se o marketingové a analytické agentury. Osobní údaje můžeme zpracovávat po dobu 36 měsíců od jejich udělení. Souhlas je dobrovolný a máte právo na opravu a výmaz osobních údajů, stejně tak i kontrolu těchto údajů naší společností.

z Kliknutím na "Vytvoriť účet" súhlasíte s Obchodnými podmienkami a se Spracovaním osobných údajov.
Chránené službou reCaptcha od Google | Ochrana súkromia | Zmluvné podmienky