Kubesuv med Med lesný medovicový 750 g

6 hodnotenie
Odporúča sa pre ľudí s dlhodobým alebo akútnym ochorením dýchacích ciest, pre nízky obsah bielkovín tiež pre pacientov s ochorením obličiek.

 

 

 

 
Prečítať viac
Bez lepku
Bez přidaného cukru
Bez éčok
Bez palmového oleje
8,60 € s DPH
11,47 € / kg
Grizlici pred Vami už všetko zjedli
Dočasne nedostupné
Zákaznícka linka a pomoc s nákupom
0948 787 282 (Po-Pia 7:00 - 17:00)
Doprava a platba
Doprava od 2,49 € (Slovenská pošta - Výdajné miesto)
Packeta 2,89 €
SPS Parcelshop 2,89 €
Slovenská pošta - Výdajné miesto 2,49 €
GLS - výdajné miesto 2,99 €
Doručenie kuriérom SPS 4,19 €
Slovenská pošta - Kuriér na adresu 3,69 €
Packeta - doručenie na adresu 3,69 €
GLS - doručenie na adresu 3,59 €
GLS - doručenie na adresu 3,99 €
Individuálna doprava 49,99 €
Dobierka 0.99 - 1,99 €
Premium výhody
pre verných zákazníkov
Darčeky a vzorky k nákupu zdarma
Cez 4 000 výdajných miest po celej ČR
ECO zabalení vašich zásielok

 

Kubesuv med Med lesný medovicový 750 g


Je väčšinou zmiešaný med tmavšej farby, pôvodom z rôznych druhov stromov - smreka, jedle, javora, lipy.

Včely ho vytvárajú z tzv. Medové rosy - medovice, ktorú produkujú niektoré vošky. Včely zbierajú sladké kvapôčky medovej rosy na ihličia a listoch.
Lesný alebo tiež medovicový med je svojou chuťou silný a lahodný. Obsahuje veľké množstvo aromatických silíc a minerálnych látok.
Odporúča sa pre ľudí s dlhodobým alebo akútnym ochorením dýchacích ciest, pre nízky obsah bielkovín tiež pre pacientov s ochorením obličiek.

 


 

Predstavujem Vám našu malú rodinnú včelársku farmu, založenú v roku 2002, ktorá sídli v Košiciach-Neředín. Včelstvá máme z veľkej časti umiestnená v zalesnenej krajine Nízkeho Jeseníku. Táto oblasť je pre včelstvá vhodná aj tým, že je pomerne ekologicky čistá. Nie je zaťažená intenzívnej priemyselnou a poľnohospodárskou výrobou. Prevažujú tu lúky, pasienky a lesy.
Kým včelárske zázemie máme v kopcoch, med a ostatné včelie produkty predávame tzv. Z dvora na olomouckej adrese.
S našim medom vyrážame aj na akcie ako sú vianočné trhy v Košiciach, jarmoky pod.
Od začiatku nášho včelárenia sa snažíme zamerať na kvalitu svojho hlavného produktu - medu. Zdôrazňujem slovo kvalitné, pretože medzi medom a "medom" je veľký rozdiel. Ukazuje sa, že zámer bol správny. Ľudia dobrý med cení, informácie si odovzdávajú a záujem o náš med vzrastá. Ponúkame rýdze prírodný produkt, bez akýchkoľvek prísad, med taký, aký ho včely priniesli. Ponúkame med, s ktorým sme čo najšetrnejšie zaobchádzali, aby sme v ňom zachovali všetky biologicky aktívne látky, cenné pre naše zdravie.


 
 
 
 

Snažíme sa o získavanie druhových medov, tj medov, v ktorých prevažuje vôňa určité rastliny, aby ponuka bola pre spotrebiteľov pestrá, aby jedli med rôzne chuti a vôní a aby mali k dispozícii med, ktorý si obľúbili.

Každý rok je iný a nie každý rok sa podarí získať celú paletu druhových medov. S tým sa musíme zmieriť, to je jednoducho dané premenlivosťou prírody.

Avšak, každý rok spĺňa kvalita nášho medu podmienky pre udelenie ochrannej známky "ČESKÝ MED" .

 

 

Náš med ľahko spoznáte podľa originálnej etikety:

etiketa


 

kryštalizácia medu

Každý med skôr alebo neskôr kryštalizuje. Je to jeho normálne vlastností. Ľudia často nesprávne nazývajú tento jav "zcukernatením" a domnievajú sa, že med zkrystalizoval preto, že bol sfalšovaný prídavkom repného cukru. Kvetové medy kryštalizujú rýchlejšie, medovicový pomalšie. Krystal odstránime tým, že med zohrejeme. Ohriatie medu však musí byť šetrné, teplota nesmie presiahnuť 45 ° C, inak sa narušujú termolabilné biologicky aktívne látky. a to je škoda. Vhodné je nahrievať med vo vodnom kúpeli. My zaobchádzame s medom veľmi šetrne a preto nás mrzí, keď naše úsilie skazí konečný spotrebiteľ tým, že med prehreje.
 

Med a vlhkosť

Každý med obsahuje určité množstvo vody (podľa platnej normy). Nízky obsah vody zaručuje, že med je stabilná, že sa nekazí a nekvasí. Med je ale hydroskopický, tzn. má schopnosť prijímať zo vzduchu vlhkosť. Skladujeme ho vo vlhkej miestnosti v nehermeticky uzavretom pohári, natiahne do seba vlhkosť, percento vody sa zvýši a med zkvasí. Týka sa to síce len hornej vrstvy medu, ale celé balenie je tým už znehodnotené. Preto balíme med do špeciálnych "medových" pohárov so skrutkovacím, dobre tesniacim viečkom a odporúčame skladovať med v suchom prostredí a skrutkovacie viečko riadne doťahovať.
 

pastovaný med

Je dobré zmieniť sa o tzv. Pastovaní medu. Pastovaný med je med uvedený do konzistencie pasty, tj. Do stavu, že sa dá rozotierať, ale pritom "nesteká z krajca chleba". Pastovaný med si udržuje svoju pastovitú konzistenciu a ďalej už netuhne, netvrdne. Dosahujeme to tým, že medom po vytočení z plástov miešame (tri až päť dní) a tým dosiahneme, že med skryštalizuje do veľmi jemných kryštálikov. Krustalizace je tým ukončená. Med už ďalej netuhne a zostáva kašovitý. mikrokrystalizací med zmení farbu, už nemá typickú medovú farby, je svetlý, len ľahko žltkastý. Niekomu sa táto farba nepáči, robí to dojem, že v pohári nie je med, ale vyškvarená bravčová masť. Zdanie ale klame. Pastovanie je najšetrnejšie zaobchádzanie s medom. Pastovaný med je biologicky najkvalitnejší.
 

Čo obsahuje repný cukor a čo náš med?


Obsah repného cukru

Obsah nášho medu
Tento certifikát potvrdzuje, že kvalita nášho medu spĺňa podmienky ochrannej známky "ČESKÝ MED"
(norma Českého zväzu včelárov, ktorá má prísnejšie parametre než norma EU) a garantuje jeho vysokú kvalitu.

 
vzorka č.1 - medovicový MED

certifikát


 

chemický rozbor


 

Paenibacillus larvae


 
 
vzorka č.2 - Kvetová MED

certifikát


 

chemický rozbor


 

Paenibacillus larvae


 
Priemerné hodnotenie
3.83
hodnotilo 6 užívateľov
5
4
3
2
1
Priemerné hodnotenie
3.83
hodnotilo 6 užívateľov
5
4
3
2
1
23.04.2019

Med byl spíše květový než medovicový

23.11.2019

Toto nieje medovicovy lesny med ale kvetovy, zavádzate v nadpise.... <br /><br /> s medovicovym to nema nič spoločne.<br /><br /> popalil som sa kupou.<br /><br /> <br /><br />  

Načítanie produktov
© 2014–2024 GRIZLY.cz - všetky práva vyhradené | Zásady cookies
Vytvorilo

Som tu nový/á

S PREMIUM získate:

Ikonka visačky

Výhodnejšie ceny

U vybraných TOP produktov

Ikonka náklaďáku

Doprava zadarmo

Už od 39 €

Ikonka dárku

VIP výhody

Garancia 100% spokojnosti

Chcem sa stáť Premium
Oslovenie

Vaše osobní údaje zpracováváme s cílem přizpůsobit naše poskytované služby Vašim individuálním potřebám. Využíváme primárně elektronické marketingové kanály, kde data analyzujeme a vyhodnocujeme relevantní výsledky. Údaje předáváme k analýze i třetím stranám ( např.: IBM, Stormware, Acomware, Seznam, Google, Netstep). Jedná se o marketingové a analytické agentury. Osobní údaje můžeme zpracovávat po dobu 36 měsíců od jejich udělení. Souhlas je dobrovolný a máte právo na opravu a výmaz osobních údajů, stejně tak i kontrolu těchto údajů naší společností.

z Kliknutím na "Vytvoriť účet" súhlasíte s Obchodnými podmienkami a se Spracovaním osobných údajov.
Chránené službou reCaptcha od Google | Ochrana súkromia | Zmluvné podmienky